Transformace neziskových organizací – rozšířený nebo úzký základ daně? Od 1. 1. 2014 jsou předmětem daně z příjmů právnických osob všechny příjmy (dle§ 18a odst. 5 Zákona o dani z příjmů). Pro Vás to neplatí pokud jste například: nadační fond, církev nebo spolek. A naopak platí pokud jste například: transformované občanské sdružení na ústav, o.p.s.,…
Měsíc: Červenec 2017
Smím zaměstnanci proplatit dovolenou?
Dovolenou zaměstnanci lze proplatit pouze ve dvou případech. Při ukončení pracovního poměru proplatím dovolenou, kterou si zaměstnanec nestihl dosud vyčerpat a má na ni nárok. Při ukončení čerpání mateřské dovolené, s navazující rodičovskou dovolenou. V tomto případě si může zaměstnankyně požádat o vyčerpání své dosud nevyčerpané dovolené, či její proplacení. V jiném případě nelze dovolenou…
Kdy musím z DPP platit odvody?
Dohody o provedení práce se u jednoho zaměstnavatele sčítají. A to jak z pohledu ročního posouzení čerpání limitu odpracovaných hodin (300 hodin), tak pro posouzení měsíční výše odměny. Při překročení limitu 10.000,- Kč za všechny vyplácené DPP v měsíci je tato mzda pojištěná z hlediska SP. Pro pojištění u ZP se posuzuje každá DPP u…
Jak se vyrovnat se situací, kdy hrozí, že projekt nebude mít dostatek finančních prostředků? Případně jak se této situaci zcela vyhnout?
V momentě, kdy je naplánován harmonogram čerpání projektu a k tomu předpokládané proplácení žádostí o platbu, identifikujeme riziková období. Odhady proplácení žádostí o platbu je dobré dělat skepticky (častěji poskytovatelé platí později) a v případě potřeby jsou pak jen dvě řešení – buď podávat mimořádné monitorovací zprávy po domluvě s poskytovatelem anebo též po domluvě žádat o navýšení zálohové…